Milan Daněk | Planetalidi.cz

Milan Daněk

Dobrodruh, dokumentarista, běžec
E:
horizont.cz@seznam.cz

Sociální pracovník, člen Syndikátu novinářů ČR, předseda spolku Horizont Blansko, ředitel festivalu RAJBAS a také tramp a běžec dlouhých tratí. Vytrvale hledá dobrodružství v odlehlých končinách naší planety i v krajině blízkého okolí. Spolu s Alenou Žákovskou stál za zrodem projektů cest za poznáním současného života geograficky izolovaných etnik „Harrerův svět“ a „První lidé“. Navštívil živé svědky dávné minulosti lidstva na všech obydlených kontinentech, oblíbil si Novou Guineu stejně jako chatu kousek za Blanskem a v hlavě nosí zásobu nápadů a dalších plánů.

Z expedic do divoké přírody si přiváží cenné zážitky, fotky a filmový materiál. Vzniklé dokumenty získaly několik ocenění na mezinárodních outdoorových filmových festivalech. Na cestách si píše deník, pro širokou veřejnost publikuje články v geografických magazínech, je autorem knihy „Ti, kteří utíkají pěšky“, spoluautorem knihy “Pygmejové“.


 

Články autora

Ztraceni? - Hledání trosek letadla na území kmene Jali - Irian Jaya | Milan Daněk

Ztraceni?

Autor:
Milan Daněk
Datum návštěvy:
srpen 2019
Ztraceni v Shangri-la (Lost in Shangri-la, 2011), kniha amerického autora Mitchella Zuckoffa, je zřejmě jedna z nejlepších o prvních kontaktech západní civilizace s domorodci vnitrozemí ostrova Nová Guinea. Popisuje skutečný příběh o leteckém neštěstí a jedinečné záchranné operaci, která se odehrála v neprobádané džungli na konci druhé světové války ( 13.května 1945 ). Senzační zprávy o tom, jak byla skupinka přeživších odkázána na pomoc primitivního domorodého kmene, žijícího jako v době kamenné, tehdy obletěly celý svět. Trvalo dlouho než byl tento neobyčejný příběh knižně sepsán, což...