David Čečelský - Planeta lidí

David Čečelský

Fotograf a cestovatel
E:
dcecelsky@gmail.com

Pracuji v IT společnosti, kde se zabývám vedením týmu lidí, vedením projektů a architekturou systémů pro správu identit a bezpečností v IS. Z tohoto světa je potřeba čas od času utéct do zcela jiného světa. Přes 30 let cestuji po světě a zejména v posledních 15 letech se s manželkou vydáváme do těch koutů světa, kde žijí zajímaví lidé a kde pokud možno nemají WiFi a nejlépe ani signál mobilní sítě.

Procestovali jsme celou Asii, část Afriky, severní i jižní Ameriky a samozřejmě i Evropy. Mezi naše naprosto nejoblíbenější destinace patří asijské klenoty, jako Nepál, Bhútán a Indie. Naprosto úžasné zážitky nám přinesl trek v oblasti Upper Mustang (Nepál), návštěva hinduistického svátku Kumbh Mela (Indie – Allahabád), pozorování nágů ve Váránásí (Indie) nebo setkání s etniky Konyak a Apatani (Indie – Nagaland a Arunchalpradesh).

K fotografování mě přivedl tatínek a dodnes mám v živé paměti koupelnové seance, kdy jsme téměř po tmě s červenou žárovkou stáli u zvětšováku a máchali si ruce ve vývojce a ustalovači. Postupem času jsem k fotografování přidal i pohyblivé snímky, ale s kamerou dnes hlavně vládne moje manželka, protože na focení a natáčení je potřeba mimo očí i více rukou. I když v poslední poněkud hektické době se snažíme více zabývat hloubkou pocitů, než hloubkou ostrosti ☺.