Tereza Huclová - Planeta lidí

Tereza Huclová

E:
info@zazitmaroko.cz

Terezu odjakživa nejvíc bavilo cestovat, učit se cizí jazyky a hlavně je aktivně používat. Několik let prožila v různých evropských zemích, až se nakonec na tři roky usadila v Maroku. Zamilovala si marockou přírodu, místní lidi a jejich humor. Svoje nadšení chtěla sdílet se světem, a tak se svým berberským kamarádem založila v Marrákeši agenturu BerberTrekking.com, ze které se o něco později vyklubala specializovaná cestovní kancelář ZažítMaroko.cz. 

Nejspokojenější je Tereza s klienty na cestách po Maroku, na výšlapech v horách, nebo když se jí podaří usmlouvat nějaká pěkná cena na marrákešském trhu.

Články autora

Život ve Vysokém Atlasu, Berbeři - Tereza Huclová | Planeta lidí

Bydlení ve Vysokém Atlasu

„Nemáme Páju“, ozve se ze skupinky. Zrovna opouštíme Tamguist, berberskou vesničku položenou ve strmém svahu. Náš místní průvodce zažertuje, že Pája z vesnice už neodejde svobodná, a vydá se ji hledat. Chvíli to trvá, než se spolu znovu vynoří a Pája s očima na vrch hlavy vypráví, jak zabloudila k jednomu vesničanovi až do chlívku. Z dálky by nikdo nehádal, že se ve vesnici, která připomíná hnízdo přilepené na stráni, lze ztratit. Ale omyl. Ve skromných domečkách postavených těsně jeden vedle druhého bydlí asi 200 obyvatel a stejně jako většina berberských vesnic je to tak trochu bludiště.