Lucie Brodecká - Planeta lidí

Lucie Brodecká

Cestovatelka

Bydlím v Brně společně s mým manželem a ragdollem Fiou, pracuji ve společnosti E.ON na oddělení HR a mezi mé největší záliby patří cestování, fotografování, sport, čtení knih a studium jazyků. V cizích zemích se ráda dorozumívám i jinak než anglicky, proto mezi mé nejoblíbenější země patří ty, kde se mluví třeba španělsky. Fotografování je pro mě důležitá složka cestování, pomocí snímků ráda zachycuji především přírodu a běžný život místních lidí.

Nejdříve společně s rodiči, a později s mým manželem, jsem navštívila poměrně velkou část Asie a Evropy, kousíček Afriky a v posledních letech se mi zalíbila střední a jižní Amerika. Mezi nejsilnější zážitky patří určitě barevná města a kultura Mexika, dlouhé treky v Gruzii nebo rozmanitá příroda v Chile.

Články autora

Smrt je začátek, Toraja - Lucie Brodecká - Planeta lidí

Torajský pohřeb

Datum návštěvy:
srpen 2014
Torajové jsou etnickou skupinou žijící na jihu Sulawesi. Většina jich vyznává křesťanskou víru obohacenou o prvky animismu, které jsou spojeny s pohřebními rituály hrající velkou roli v jejich kultuře. Smrt je pro ně přirozeným pokračováním života a lidé v oblasti Tana Toraja se na ni připravují už v jeho průběhu. Jelikož jsou pohřby organizačně a finančně velice nákladné, rodina si nechává balzamované ostatky v domě několik měsíců, nebo dokonce i let. Samotného rituálu, který trvá několik dnů, se účastní stovky až tisíce lidí, kteří se sjedou z celé země a přináší dary rodině zesnulého.